گل و پروانه عاشقان همیشه

By مریم عرشی

اکتبر 9, 2007

Category: Uncategorized

26 Comments »


 گل عاشق پروانه

پروانه چو دیوانه

کولی صفت یاغی

هر دم سوی یک باغی

(از ترانه های زیبا شیرازی)

—————————–

دوست خوب جناب چوزموری گفته اند درباره عشق بنویسیم

اول اینکه من عکسم رو به گل و پروانه اختصاص داده ام که عاشقانی همیشگی هستند

دوم اینکه بسیار ذوق مرگم از اینکه تو یه بازی ، بازی داده شدم. عقده شده بود برام.

راستش عشق به نظر من همیشه زیباست و مجاز حتی اگر یکطرفه باشد . معشوق نمی تونه به عاشق بگه چرا عاشق شدی. خب شده دیگر . و وقتی شد دیگر حماقت نیست البته اگه خودش و اون معشوق مفلوک رو دچار عذاب ابدی نکنه.

درمورد عشق بعد از ازدواج هم فقط ترجیح می دهم جمله روی کتاب «شاهدخت سرزمین ابدیت» رو بنویسم(البته خداییش برای خودم همون یه مسعود کافیه).

«مگر می شود آدم فقط یک بار عاشق بشود؟ عشق ابدی فقط حرف است. پیش می آید که آدم خیلی خاطر کسی را بخواهد. اما همیشه وقتی آدم فکر می کند که دلش سخت پیش یکی گرفتار است، یک دفعه، یک جایی، می بیند که دلش، ته دلش، برای یکی دیگر هم می لرزد. اگر باوفا باشد، دلش را خفه می کند و تا آخر عمر حسرت آن دل لرزه برایش می ماند. اگر بی وفا باشد، می لغزد و همه عمرش عذاب گناه بر دلش می ماند. هیچ کس حکمتش را نمی داند … حالا با خود آدم است که حسرت را بخواهد یا عذاب گناه را. یکی را باید انتخاب کند. فرار ندارد… «

و اما عشق ممنوعه : نمی دونم یجورایی تابو شکنیه ولی یه شکستن بد. راستش خیلی نمی تونم هضمش کنم.

Advertisements

26 Responses to “گل و پروانه عاشقان همیشه”

 1. سلام… عشق…خیلی خطرناکه..

 2. سلام مریم عزیزممنونم از نظرت در مورد عکسم از آشنایی با دوست هنرمندی مثه تو خوشحالم عکسات خیلی زیباست دید خوبی داری از نظر تخصصی ات در مورد عکسم فهمیدم عالیه دوست هنرمندم بازم به من سر بزن خوشحال میشم

 3. عاشقی پیداست از زاری دل . . . . نیست بیماری چو بیماری دلعلت عاشق ز علتها جداست . . . . عشق اصطرلاب اسرار خداستهر چه گویم عشق را شرح و بیان . . . . چون به عشق آیم خجل گردم از آنآفتاب آمد دلیل آفتاب . . . . گر دلیلت باید از وی رو متابعشق آن باشد که حیرانت کند . . . . بی نیاز از کفر و ایمانت کندآرزو میخواه لیک اندازه خواه . . . . بر نتابد کوه را یک برگ کاهشرح این هجران و این خون جگر . . . . این زمان بگذار تا وقت دگر . . . . . . .

 4. سلامچه عکس خوبی و چه شعری…طبیعت بسیار زیباستموفق و پیروز باشی

 5. سلام!قبل از هر چیز بخاطر روحیات لطیف و صداقت و آرامشی که در نوشته ها و عکسهاتون هست بهتون تبریک می گم .و چقدر جالبه و چقدر دنیا کوچیکه و دیگه نمی دونم چی بگم…دارم راجع به جملات پشت جلد کتاب آرش حجازی حرف می زنم که شما امروز تو مطالبتون ازش یاد کردین .وقتی داری راجع به چیزی فکر می کنی ، یا می خوای که فکر کنی ، یا راجع به موضوعی ، اتفاق خاصی افتاده و تو ذهنت مشغول موضوع خاصیه ، انگار در و دیوار و همسایه و همکار و فامیل و سریال تلویزیون و آهنگ پخش شده از ضبظ تاکسی سرویس و … حالا هم مطلب نوشته شده توی وبلاگی که به تازگی باهاش آشنا شدم ، همه و همه یه جورایی آدم و سوق می دن به اون سمت… جالبه! 5 شنبه گذشته یکی از دوستان یکی از مجلات پستی جشن کتاب انتشارات کاروان سال 83 رو واسم آورد که این کتاب توش معرفی شده بود و دقیقا همین جملات نوشته شده پشت جلد رو ، بعنوان معرفی بخشی از متن کتاب چاپ کرده بود ، اونقدر بنظرم زیبا اومد که همون موقع مستخدم اداره رو فرستادم تا واسم کتاب و بخره ، و الان مشغول خوندن کتابم ، یعنی دقیقا همین الان قبل از اینکه آن لاین بشم و بخوام به وبلاگ شما سر بزنم … ببخشید که صحبتم طولانی شد اما دلم می خواست تجربه لبخند بعد از دیدن این مطلب توی وبلاگ شما رو باهاتون شریک بشم .ممنون و موفق باشین .

 6. سلام. چقدر رنگاش قشنگ شده فقط کاشکی پروانه رو به دوربین بود و فکوس هم کامل بود و عکس مات نبود. اگه واستون امکان داشت به روز شدنتون رو بهم خبر بدید خوشحال می شم

 7. عکس قشنگی بود…در مورد عشق هم نظر خاصی ندارم، فقط میدونم که زیاد خوب نیست و شاید بدترین احساس انسان باشه.

 8. من برای سالها می نویسم… سالها بعد که چشمان تو عاشق می شوند!افسوس که قصه مادربزرگ درست بود… همیشه یکی بود و یکی نبود…!!!

 9. همین که میگی ممکنه یکی دیگه بیاد و دلت رو بلرزونه، یعنی کل عشق با مخلفاتش رفته زیر سوال، عشقی که به این راحتی از بین بره و برای یکی دیگه شکل بگیره پس میتونه برای نفر سوم و چهارمی هم به وجود بیاد! به نظر من عشق فقط یه رابطه است.

 10. سلام فتوبلاگ به روز شد. منتظر شما هستم

 11. سلام. مرسي از نوشته و عكس زيبا. به مسعود خان هم سلام برسانيد. تا بعد…

 12. سلامخیلی زیباست …مریم خانم لطف کنید آدرس جدید وبلاگم رو بذارید..آخه به بلاگ اسپات..ممنون میشم

 13. عکس سختی گرفتی.عشقم از اون حرفای جذاب روزگاره که حالا که دعواها سرش زیاد شده و یکی پا فرا گذاشتن از مرزها اونقدر منفی بینهایت شده که جور دیگه ای نمیشه راجع بهش حرفی زد. به هر حال نظر «شاهدخت سرزمین ابدیت» هم تقریبا یه کلیشه دیجیتال برای توجیه اینه که شاید خود «عشق» به اون حالتی اطلاق میشه که «عدم دسترسی» یا «حسرت» جزء لایتجزاء اون باشه ولی برای انسانی معنی پیدا میکنه که «مجاز» به «وصال» باشه … یعنی قانون اخلاقی سخت تری مثل «ازدواج» جلوی اونرو نگیره ولی مشکل اینجاست که خود این میشه یه عامل خارجی برای «عدم دسترسی» یا ایجاد «حسرت». خلاصه بخوام بگم اینه که بعد از اینهمه دور و پیچ وا پیچ زدن شخص در هر لحظه فقط میتونه «عاشق» باشه. یعنی یا «حسرت» بخوره و یا اینکه هم «حسرت بخوره» هم «حق حسرت خوردن» نداشته باشه که من فکر میکنم علت غائی همون سکسه که با یه سری پیش ترشح هورمونی حالت استاتیک و میل باطنی به عدم تحرک «درصورت تامین نیازهای دیگر» رو تبدیل به حالتی دینامیک برای حرکت به سمت جنس مخالف است و «یک جنس مخالف برای ابد» مخالف این قانونه.

 14. اه دومیش خصوصی شد حواسم نبود!

 15. سلامای کاش به سوژه نزدیکتر میشدیدر مورد عشق نکته یک طرفه رو خوب اومدیراستیبا عکس و یادداشتی جدید به روزم(از شام آخر تا لبخند خدا)عیدتون مبارک

 16. رنگهای زمینه عکست قشنگ شده..عکس شبت هم…دوربین حرفه ای داری؟

 17. شمع و گل و پروانه و بلبل همه جمعند … منهم که اومدم … دیگه ببین چی کم و کسری داریم بگیم بروبچز سرراه بگیرن و بیارن … پنیر خامه ای و نون بربری تازه ؟

 18. سلامولي به نظر من كه عشق يكتا است!!!!!!!!

 19. وای وای… دست گذاشتی روی چه مطلب خطرناکی… این چیزها که برای من حکم جیزززززززززز رو داره!!!!!!

 20. سلام دوست عزیز,عکس بسیار زیباییست که با موضوعی زیباتر مزین شده است. از خواندن و دیدن آنها بسیار لذت بردم.راستی مدتی است که به ما سر نمی زنی…بدرود.

 21. از چه میشه گفت؟عکس یا عشق؟یا هیچکدام!

 22. دیدی که بالاخره نظر داری و توی چرخ تعریف تکذیب و تقبیح تو سومیش رو نشونه گرفتی چون به اونچه که گفتم اعتقاد داری قبولش داری اونقدر عمیق که نمیتونی انکارش کنی

 23. سلامتازه کاریم و خوشحال میشیم راهنماییمون کنید

 24. هم ماهی من..چقدر عکس هات محشره..نمیدونم چی باید بگم..

 25. مریمی…بعضی وقت ها این من درونی اینقدر خودشو میزنه به درو دیوار که سر گیجه میگیره و بعدشم پوووووووووووووووووووووووف! خلاصه اینکه ترمز براش لازمه..باور کن!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: